Grace has logged 31 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cosi

Cosi

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Virunga

Virunga

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Time for Drunken Horses

A Time for Drunken Horses

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
All This Mayhem

All This Mayhem

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Free Will

The Free Will

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
In My Father's Den

In My Father's Den

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Abuse of Weakness

Abuse of Weakness

2013
×
★★★★
Edit this entry