Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Code 8

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • The Silence

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★½