Sort by

Larwick has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freaks

Freaks

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Troy

Troy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Edit this entry  
14
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry