Erika has logged 442 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Max Steel

Max Steel

2016
×
★½
Edit this entry  
29
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Too Late

Too Late

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
War of the Arrows

War of the Arrows

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Monster

The Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
#Horror

#Horror

2015
×
½
Edit this entry  
27
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Solace

Solace

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Under the Dog

Under the Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
20
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bob Roberts

Bob Roberts

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry