Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Promised Land

The Promised Land

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
Edit this entry  
30
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
24
The Conference

The Conference

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Creator

The Creator

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hidden

Hidden

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tree of Knowledge

Tree of Knowledge

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
Lasse Rimmer: Selvtilfreds

Lasse Rimmer: Selvtilfreds

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lasse Rimmer: Kæpheste

Lasse Rimmer: Kæpheste

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lasse Rimmer - Færre end 3

Lasse Rimmer - Færre end 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Darkland: The Return

Darkland: The Return

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crime Story

Crime Story

2021
×
Edit this entry  
09
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Regression

Regression

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Greed

Greed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Respect

Respect

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry