Sort by

LasseRimmer has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Oh, To Be a Butterfly

Oh, To Be a Butterfly

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Send Mere Slik

Send Mere Slik

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Exception

The Exception

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blokhavn

Blokhavn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resin

Resin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry