LasseRimmer has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Edit this entry  
02
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Persona Non Grata

Persona Non Grata

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Marco Effect

The Marco Effect

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crash

Crash

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Edit this entry