Sort by

Wood has logged 609 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holy Rollers

Holy Rollers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Asses on the Bayou

Bad Asses on the Bayou

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gridlocked

Gridlocked

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Ass 2: Bad Asses

Bad Ass 2: Bad Asses

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Ass

Bad Ass

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Race: Inferno

Death Race: Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Race 2

Death Race 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santo vs. Doctor Death

Santo vs. Doctor Death

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Risen

Risen

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stealing Harvard

Stealing Harvard

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dana Carvey: Straight White Male, 60

Dana Carvey: Straight White Male, 60

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry