Wood has logged 564 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Are You Here

Are You Here

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Package

The Package

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Masterminds

Masterminds

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Atomica

Atomica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Like Father

Like Father

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry