Wood has logged 51 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Satan & Adam

Satan & Adam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
SuperGrid

SuperGrid

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharkwater Extinction

Sharkwater Extinction

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharkenstein

Sharkenstein

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Flock of Dudes

Flock of Dudes

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry