Sort by

Wood has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Who Let the Dogs Out

Who Let the Dogs Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
When the Streetlights Go On

When the Streetlights Go On

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Light

Dark Light

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Exit 33

Exit 33

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry