• Not Okay

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Conversations with Friends

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • As They Made Us

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Laureate

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion