Sort by

chloe has logged 31 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vacation

Vacation

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry