Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
3rd Reich Mothers, in the Name of the Master Race

3rd Reich Mothers, in the Name of the Master Race

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Shadow in My Eye

The Shadow in My Eye

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Racer

The Racer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
01
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Kirlian Frequency

The Kirlian Frequency

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
22
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry