• Michael Che: Shame the Devil

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Eternals

    ½

  • Antlers

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★½

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Loki

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Brian Regan: On the Rocks

  • Boss Level

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Snapper

  • Sock Six

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ½

  • Freaky

    ★★½

  • Come True

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★★

  • 8:46

  • Capone

    ★★★½

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Satina Episode 1 - Bring Your Demon to Work Day

  • Necromantic

  • Smiling Friends

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Double Tap

  • The Invisible Man

    ★½

  • Sungazer

  • Possessor

    ★★

  • Relic

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Hair

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Steven Universe Future

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★