Sort by

Santa Horse has logged 432 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Munchie

Munchie

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Munchies

Munchies

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Link

Link

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Best Christmas Pageant Ever

The Best Christmas Pageant Ever

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
Slaughter

Slaughter

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gamer

Gamer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greaser's Palace

Greaser's Palace

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slay Bells Ring: The Story of Silent Night, Deadly Night

Slay Bells Ring: The Story of Silent Night, Deadly Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Treevenge

Treevenge

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
Read the review Edit this entry  
03
Superman

Superman

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Walker

Walker

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★
Read the review Edit this entry