Sort by

Horse-Man has logged 33 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lift

The Lift

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hellstrom Chronicle

The Hellstrom Chronicle

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
if....

if....

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry