• Seashore Cat Holder

  • Scenes from a Marriage

  • The Night

    ★★★★★

  • Casa Golly

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★

  • Annette

  • Army of the Dead

  • Childhood

  • Ride or Die

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Good Woman of Sichuan

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Limbo

  • Come Here

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Neon Across The Ocean

    ★★★

  • Humongous!

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • The Lonely 19:00

    ★★★★

  • Tenet

  • The Day of Destruction

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★

  • Intruder

  • Taipei Suicide Story

  • Visit

    ★★★★

  • Terrarium Locker Room

    ★★

  • The Hunt

  • Days

    ★★★★

  • DAU. Natasha

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Beats Per Mizu

    ★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★

  • Cry

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Feels So Good

    ★★★★★

  • Dance With Me

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★

  • Weathering with You

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Liberte

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Bacurau

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Booksmart

  • Fukuoka

    ★★★

  • We Are Little Zombies

    ★★

  • Extreme Job

  • Narrative film

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Dead Vacation

  • Sayounara

    ★★★★★