RSS feed for laterunner
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Floating Castle

The Floating Castle

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Lockout

Lockout

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Beau

Beau

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Basically

Basically

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
C'est La Vie

C'est La Vie

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★
Edit this entry  
05
TDF Really Works

TDF Really Works

2011
×
½
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Explosive City

Explosive City

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Election 2

Election 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Election

Election

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Protector

The Protector

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Warlords

The Warlords

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Paths of Hate

Paths of Hate

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Mr. Long

Mr. Long

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry