RSS feed for Will Latham
  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Stuber

    ★½

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • The Grinch

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Passengers

    ★★