RSS feed for Will Latham

Will Latham has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry