Sort by

laudanum has logged 952 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alaska Is a Drag

Alaska Is a Drag

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Good Thanks, You?

Good Thanks, You?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mr. Pig

Mr. Pig

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rembrandt's J'Accuse...!

Rembrandt's J'Accuse...!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Step-Saving Kitchen

A Step-Saving Kitchen

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Choose You

Choose You

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Marketing the Messiah

Marketing the Messiah

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Daughters of the Sexual Revolution: The Untold Story of the Dallas Cowboys Cheerleaders

Daughters of the Sexual Revolution: The Untold Story of the Dallas Cowboys Cheerleaders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ava Gardner: Life Is Bigger Than the Movies

Ava Gardner: Life Is Bigger Than the Movies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadly Instincts

Deadly Instincts

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dark

The Dark

1979
×
Edit this entry  
28
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
Edit this entry  
28
Future Zone

Future Zone

1990
×
Edit this entry  
28
Future Force

Future Force

1989
×
Edit this entry  
27
Dark Future

Dark Future

1994
×
★½
Read prior review Edit this entry  
27
Firehead

Firehead

1991
×
Read the review Edit this entry  
25
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feed the Kitty

Feed the Kitty

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Pantry Panic

Pantry Panic

1941
×
★★★½
Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alias St. Nick

Alias St. Nick

1935
×
★★★
Edit this entry  
24
With You for Life

With You for Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Cold Hands

Cold Hands

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Miss Rivers

Miss Rivers

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
In This Family

In This Family

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sisters of Death

Sisters of Death

1976
×
Edit this entry  
23
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
Edit this entry  
23
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
Edit this entry  
22
Merlin: The Return

Merlin: The Return

2000
×
Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

1934
×
Edit this entry  
21
Terror in the Midnight Sun

Terror in the Midnight Sun

1959
×
Edit this entry  
21
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
30 Seconds Away: Breaking the Cycle

30 Seconds Away: Breaking the Cycle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
Too Much Johnson

Too Much Johnson

1938
×
★★½
Edit this entry  
17
American Tragedy

American Tragedy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
First Light

First Light

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Snapshots

Snapshots

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
In Bright Axiom

In Bright Axiom

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry