• The Devil All the Time

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Tau

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★½

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • 1922

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Upside

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★