Laura ✨ has logged 244 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mrs Wilson

Mrs Wilson

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables: The Staged Concert

Les Misérables: The Staged Concert

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Diana

Diana

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry