Laura ✨ has logged 44 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Serena

Serena

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry