Laura has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lemon

Lemon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry