Roberta has logged 19 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Things Valentine

All Things Valentine

2016
×
★½
Edit this entry  
12
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry