Roberta has logged 34 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take Me

Take Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zapped

Zapped

2014
×
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
Edit this entry  
14
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Edit this entry  
13
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Edit this entry