Sort by

Laura has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Celia

Celia

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Edit this entry