laurazvrk has logged 14 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry