Sort by

laurazvrk has logged 115 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Edit this entry  
28
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
½
Read the review Edit this entry