Sort by

laurazvrk has logged 103 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
12
Ride

Ride

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Package

The Package

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Breaking In

Breaking In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
½
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry