• Tenet

  • Togo

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Rat

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★½

  • Interstellar

    ½

  • Nightcrawler

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • The Door

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★

  • The Man from Earth

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★½

  • Pusher II: With Blood on My Hands

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Bleeder

    ★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★½

  • Pusher

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Pulp Fiction

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ½

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Ran

    ★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Le Samouraï

    ★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

  • Harakiri

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • The Seventh Seal

    ★★

  • Samurai I: Musashi Miyamoto

    ★★

  • Seven Samurai

    ★★★½

  • Drunken Angel

    ½