• Fear Street: 1994

    ★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Year of Spectacular Men

    ★★★

  • Flower

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • First Girl I Loved

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★★

  • Mistress America

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★

  • Locke

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Warm Bodies

    ★★★

  • Odd Thomas

  • The Kings of Summer

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Bo Burnham: Words, Words, Words

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • 17 Again

    ★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • The Mist

    ★½

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Sleepover

    ★★★★