Sort by

lauren has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
City of Gold

City of Gold

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry