RSS feed for Lauren
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I'm Just F*cking with You

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Down

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • The Hug

  • The Perfection

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Front Runner

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Freaky Friday

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • Purl

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Intelligent Lives

    ★★★½

  • Game Over, Man!

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Creep 2

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½