Sort by

Laurence has logged 29 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
In the House

In the House

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Pose

Child's Pose

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For Those in Peril

For Those in Peril

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A River Changes Course

A River Changes Course

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closed Curtain

Closed Curtain

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soldate Jeannette

Soldate Jeannette

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rocket

The Rocket

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gloria

Gloria

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
William and the Windmill

William and the Windmill

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Land of Hope

The Land of Hope

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The East

The East

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry