Sort by

laurennico has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
Read the review Edit this entry  
16
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
06
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
Edit this entry  
15
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
Edit this entry  
10
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Human Nature

Human Nature

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
Edit this entry  
07
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Edit this entry  
04
Hackers

Hackers

1995
×
Edit this entry  
02
Girl

Girl

1998
×
Edit this entry  
29
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Edit this entry  
22
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

1980
×
Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killers

Killers

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Just Married

Just Married

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
28
Teeth

Teeth

2007
×
Edit this entry  
28
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
26
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
20
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
Edit this entry  
16
The Wrong Ferarri

The Wrong Ferarri

2011
×
Edit this entry  
13
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
Edit this entry  
20
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
Edit this entry