⋆ lauren ⋆ has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gia

Gia

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Newton

Newton

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry