Sort by

lauren has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry