• He's All That

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Hemingway

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Belushi

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Disclosure

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½