Laurent has logged 25 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Zombillenium

Zombillenium

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★
Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry