Sort by

Lauren🎬 has logged 398 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annie

Annie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Rose for Christmas

A Rose for Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry