• Bohemian Rhapsody

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ½

  • Creep 2

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Mountain

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Elle

    ½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • You Can Never Really Know Someone

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Tallulah

    ★★★½

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • Bare

    ★★½

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

  • The Lobster

    ★★★★

  • Sicario

  • Green Room

  • Carol

  • Amy

  • Son of Saul

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • Brooklyn

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Selma

  • Citizenfour

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

  • Pride

  • Still Alice

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)