Laurie has logged 40 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flash Future Kung Fu

Flash Future Kung Fu

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Laserblast

Laserblast

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Touch of Death

Touch of Death

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kuso

Kuso

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing with Two Heads

The Thing with Two Heads

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whore

Whore

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
7 Chinese Brothers

7 Chinese Brothers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stanley

Stanley

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★½
Edit this entry  
09
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Young Ones

Young Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry