• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

  • Squid Game

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Soul

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Hamilton

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • American Son

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Boy Erased

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

  • Climax

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

  • Alex Strangelove

  • I Am Not an Easy Man

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Wonder Woman

    ★★★