• Spider-Man: No Way Home

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Vivarium

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Us

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Bao

  • Dude

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Flower

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★