Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
08
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★½
Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Warcraft

Warcraft

2016
×
★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry