• Last Night in Soho

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Wife

    ★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Lion

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Still Alice

    ★★★½