• Cameraperson

    ★★★★★

  • Midnight Cowboy

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • HAIM / Valentine

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★½

  • House

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Insomnia

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★